مشاوره خانواده

برای کی ها هست و خوبه؟!

مشاوره خانواده یعنی چی؟

مشاوره خانواده، نوعی از مشاوره است که به برطرف کردن مسائل خانوادگی و آنچه در یک خانواده می گذرد، می پردازد. مشاوره خانواده به بررسی مسائل و مشکلات همه افراد خانواده توجه داشته و با آنها ارتباط مؤثر و مفیدی برقرار می کند. مشاوران خانواده به دلیل بررسی کل خانواده و مراجعه همه اعضای خانواده، می توانند تحلیل بهتر و روشن تری از مسائل افراد آن خانواده داشته باشند.

مشاور خانواده چه کمکی به من و خانواده ام می کنه؟

هدف خانواده درمانی کمک به اعضای خانواده در بهبود ارتباطات، حل مشکلات خانوادگی، درک و رسیدگی به موقعیت های خاص خانوادگی (به عنوان مثال تجربه مرگ و سوگ در خانواده، بیماری جدی جسمی یا روحی، نگهداری و مراقبت از سالمند خانواده، یا اختلافات و ناسازگاری های فرزندان با والدین و بالعکس) و ایجاد یک محیط خانه با عملکرد بهتر است.

مشاوران خانواده می توانند در مواردی که خانواده ها با هم در بحث های طولانی هستند و حتی نمی توانند منظور اصلی شان را بهم رسانند، عاملی برای کمک به افراد خانواده باشند و با صرف وقت برای هر یک از اعضای خانواده و شنیدن حرفهای هر کدام به صورت جداگانه به نوعی اتحاد، آشتی و برقراری صلح با افراد خانواده برسند.

مشاور خانواده من کی هست و مدرک تحصیلیش چیه؟

مشاوران مرکز مشاوره مهمید متخصص و دوره دیده در زمینه مشاوره خانواده هستند و فارغ التحصیل رشته روانشناسی و یا مشاوره خانواده در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران  و سازمان بهزیستی کشور می‌باشند.

 

برای مشاوره خانواده می توانید از تخصص خانم قنبری و خانم دکتر رشیدی و خانم دکتر محدث  بهره مند شوید:

معصومه قنبری
مشاور خانواده
الهام محدث
زوج درمانگر
فاطمه رشیدی
مشاورخانوادهچطور می‌تونم برای مشاوره وقت بگیرم؟

از طریق روش‌های زیر به راحتی می‌توانید وقت مشاوره خود را رزرو کنید:

تماس با مرکز ۶۶۸۵۷۳۱۰

ارسال پیام در واتس اپ

چت آنلاین

به صورت غیرحضوری و تلفنی هم مشاوره می دید؟

بله. اگرچه مشاوره خانواده بهتر است بصورت حضوری انجام شود با این حال در صورتی که امکان دریافت جلسات حضوری نداشته باشید، می تونید از طریق روش‌های ذکر شده در بالا وقت مشاوره تان را به صورت غیرحضوری تعیین کنید. و مشاوره خود را به صورت تلفنی یا تصویری انلاین (واتس اپ و اسکایپ) دریافت کنید.

تنهایی هم میشه برای مشاوره اومد؟

بله. اگرچه مشاوره خانواده زمانی می تواند به طور موثر و بهتری انجام شود که اعضا خانواده حضور داشته باشند در غیر این صورت از روش های مشاوره ای … استفاده خواهیم کرد و در جهت توانمندسازی فرد برای بهبود روابط خود با خانواده عمل خواهیم کرد.