تست دیسک

آیا تا به حال تست شخصیت دیسک انجام داده‌اید؟ این یک راه عالی برای به دست آوردن بینش در مورد شخصیت خود و یادگیری در مورد سبک‌های ارتباطی، نقاط قوت و ضعف است. در این راهنما، معنای نتایج، نحوه تفسیر آن‌ها و چرایی اهمیت درک نتایج را پوشش خواهیم داد.

تست دیسک چیست؟

تست دیسک

آزمون دیسک یک ابزار تحلیل رفتاری است که برای ارزیابی شخصیت‌ها و سبک‌های ارتباطی افراد استفاده می‌شود. این چهار عامل اصلی رفتاری تسلط، نفوذ، ثبات و وظیفه‌شناسی را ارزیابی می‌کند که بینشی را در مورد چگونگی تمایل افراد به رفتار و تعامل با دیگران در موقعیت‌های مختلف ارائه می‌کند. ارزیابی ساده است و می‌تواند بینش‌هایی را ارائه دهد که می‌تواند به افراد در ایجاد روابط بهتر، سبک‌های ارتباطی و مهارت‌های رهبری موثرتر کمک کند.

چگونه نتایج خود را تفسیر کنیم؟

پس از انجام آزمون DISC، نتایج و یک نمای کلی از معنای آن‌ها به شما ارائه می‌شود. بررسی نتایج می‌تواند به شما درک بهتری از خودتان از جمله نقاط قوت، ضعف و زمینه‌هایی که می‌توانید در آن‌ها پیشرفت کنید، بدهد. در حالی که نمرات شما ممکن است بسته به موقعیت‌های مختلف کمی متفاوت باشد، اجزای اصلی شخصیت شما یکسان خواهند ماند. درک اینکه شما به عنوان یک فرد چه کسی هستید می‌تواند به شما کمک کند ارتباطات و روابط بهتری هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه‌ای ایجاد کنید.

انواع مختلف رفتارهای دیسک چیست؟

تست دیسک چهار نوع رفتار مختلف از جمله تسلط (D)، نفوذ (I)، ثبات (S) و سازگاری (C) را اندازه‌گیری می‌کند. افرادی که در رده D نمره بالایی می گیرند، احتمالاً متمرکز، فعال و مستقیم هستند. کسانی که نمره I بالاتری دارند ممکن است دوستانه، پرحرف و جذاب باشند. کسانی که نمره S قوی‌تر دارند ممکن است صبور، شنونده خوب و قابل اعتماد باشند. افراد دارای نمره C عموماً تحلیلی، دقیق و منطقی هستند. دانستن رفتارهای مرتبط با هر دسته می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج خود را از تست DISC با وضوح بیشتری تفسیر کنید.

از رفتارهای هماهنگ و چالش برانگیز خود درس بگیرید.

درک اینکه کدام رفتارها در مورد نتایج تست DISC شما هماهنگ و چالش برانگیز هستند می‌تواند به شما در درک بهتر خود کمک کند. رفتارهای هماهنگ که یکدیگر را متعادل می‌کنند، می‌توانند در هر شغل یا حرفه‌ای مهم باشند، خواه در نقش رهبری، پشتیبانی یا حتی خلاق باشید. از سوی دیگر، رفتارهای چالش برانگیز می‌توانند بینشی را در زمینه‌هایی که نقاط قوت طبیعی شما قوی نباشند، اما می‌توانید از تمرکز و تمرین بهره مند شوید، ارائه بدهند. شناخت بهتر هر دو دیدگاه از خود می‌تواند به ایجاد انتظارات برای رشد و بهبود کمک کند.

استفاده از نمایه دیسک برای بهبود خود و تطبیق روابط خود با دیگران

دانستن نحوه تعامل شما با دیگران و نحوه تعامل آن‌ها با شما می‌تواند روابط شما را به شدت بهبود بخشد. نمایه دیسک شما بینش دقیقی در مورد جنبه‌های مختلف شخصیت شما و نحوه واکنش آن به افراد و سناریوهای مختلف و همچنین درک تفاوت بین انواع شخصیت‌ها در سراسر جمعیتی که یک تیم از آن‌ها ایجاد شده است، ارائه می‌دهد. این دانش می‌تواند به شما در مدیریت بهتر و اصلاح ناامیدی‌ها برای ارتباط موثرتر و ارتباط با همسالانتان کمک کند.

0/5 (0 نظر)
خانم دکتر معصومه قنبری

خانم دکتر معصومه قنبری

دارای پروانه سازمان نظام به شماره: 3672 و سازمان بهزیستی و تجربه 20ساله در زمینه مشاوره
مدرس کارگاه های مهارت زندگی وخانواده. رویکرد درمانی روایت درمانی وطرحواره درمانی است.آشنایی با اصول حل تعارض بامتدهای روز دنیا، مترجم ونویسنده کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *