مشاوره خانواده

  • مشاوره پیش از طلاق
  • مشاوره پس از طلاق
  • درمان سوگ و افسردگی حین و پس از طلاق
  • مشاوره ویژه فرزندان طلاق
  • فرزندپروری تک والدی
  • کارگاه های آموزشی در زمینه طلاق و مسایل پس از ان
  • جلسات گروه درمانی
  • مشاوره برای ازدواج مجدد
  • مشاوره حقوقی برای طلاق مهریه حضانت و سرپرستی، خشونت و ضرب وشتم و…

مباحثی هم که در ویدیو مطرح کردیم، می توانید به طور کامل، اینجا و در ادامه بخوانید.

برای کی ها هست و خوبه؟!

زوجینی که به این نتیجه ‌رسیده اند که رابطه‌ی زناشویی شان به بن‌بست رسیده و تصمیم ‌گرفته اند که به زندگی مشترکشان پایان بدهند.

افرادی که برای گرفتن تصمیم به طلاق و جدایی و یا ادامه تلاش برای حفظ رابطه دچار تردید و سردرگمی هستند.

افرادی که قصد طلاق توافقی دارند و برای مذاکره حل و فصل مسایل شان نیاز به کمک مشاوره خانواده و حقوقی دارند.

افرادی که همسرشان قصد طلاق و جدایی دارد و انها چنین قصدی ندارند و می خواهند رابطه خود را احیا کنند و نظر همسرشان را تغییر بدهند و یا بالعکس خودشان قصد طلاق وجدایی دارند و همسرشان با این اتفاق موافق و همراه نیست.

افرادی که با مخالفت خانواده های خود برای طلاق مواجه هستند.

زوجین در آستانه طلاق که نگران مسایل فرزندان شان و آسیب های از این اتفاق هستند.

افرادی که طلاق گرفتند و می‌خواهند از پس مشکلات ناشی از آن مثل اضطراب، خشم، تنهایی، سوگ و افسردگی، فرزندپروری تک والدی و … بربیایند.

افرادی که پس از تجربه طلاق قصد ازدواج مجدد دارند.

زوجین در آستانه طلاق که نگران مسایل فرزندان شان و آسیب های از این اتفاق هستند.

مشاوره طلاق چرا لازمه و چه کمکی به من می کند؟

مشاوره طلاق، نوعی از مشاوره است که با هدف کمک به زوجین برای مدیریت احساسات پیچیده‌شان درباره‌ی طلاق انجام می‌شود. جلسات این مشاوره قبل یا بعد از طلاق و به روشی سازنده‌تر و محترمانه‌تر از آنچه زوجین به تنهایی قادر به انجام آن باشند، برگزار می‌گردد.مشاوره طلاق روش مناسبی برای یافتن یک پشتیبان مطمئن جهت جدال با چالش‌هایی است که در طول فرایند طلاق و بعد از آن با آنها روبرو خواهید شد.

روانشناس و مشاور‌ متخصص در این زمینه ‌در مرحله پیش از تصمیم به طلاق کمک می‌کند، پی‌ببرید تا چه حد تصمیمی که گرفتید به نفع‌ شما و آینده‌تان است. سود و زیان این جدایی و پیامدهای‌‌ آن برای شما چه خواهد بود و تاثیر آن بر شما، همسر و فرزندانتان چگونه خواهد شد.

مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا بپذیرند که زندگی مشترکشان به پایان رسیده است و از احساس گناه، خشم و سرزنش کردن خود اجتناب کنند.

مشاوره طلاق به زوجین کمک می‌کند تا مهارت‌های مذاکره و ارتباطی خود را تقویت کنند.

مشاور طلاق شما را برای روبرو شدن با واکنشهای فرزندانتان درباره‌ی این تصمیم آماده می‌کند و روشهای صحیح مدیریت این واکنشها را به شما آموزش می‌دهد.

مشاور به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید خشم، ناامیدی و شکست را مدیریت کنید و بدانید که چطور می‌توانید به روش مؤثرتر و کارآمدتری رفتار کنید و موقعیتی را که به نظرتان یک شکست می‌آید، به فرصتی برای رشد تبدیل کنید.

مشاور اتکاء به خود و مراقبت از خود را به شما آموزش می‌دهد تا استقلالتان را با بهتر شدن مهارتهای مقابله‌ای افزایش دهید. تکنیک‌های مدیریت بهتر احساسات منفی و حل مناقشات را در جلسات مشاوره یاد می‌گیرید؛ یادگیری این تکنیک‌ها در صورتی که بخواهید هر دو بعد از طلاق از فرزندانتان مراقبت کنید، بسیار مهم خواهد بود.

در جلسات مشاوره می‌توانید قبل از جدایی به مشکلات حل نشده‌تان بپردازید و پرونده‌ی این زندگی را برای همیشه ببندید تا هر دو بتوانید فصل بعدی زندگیتان را از نقطه‌ی مثبت و روشنی شروع کنید.

جلسات مشاوره فرصت مناسبی است تا متوجه مشکلات رابطه‌تان بشوید و بدانید که چگونه باید از آنها برای داشتن روابطی موفق در آینده استفاده کنید.

در مشاوره پس از طلاق نیز روانشناس به شما کمک می‌کند تا بتوانید با مشکلات طلاق راحت تر کنار بیایید، از زندگی خود بعد از طلاق نیز لذت ببرید، ارتباط بهتری با فرزندان خود داشته باشید، بودجه خود را مدیریت کنید، و زمینه را برای آشنایی با افراد جدید در زندگیتان فراهم کنید.

از نظر حقوقی

بیشتر زوجین از احکام طلاق و حقوقشان آگاهی ندارند و با دیدی نادرست وارد فرایند طلاق شده و تمام پل‌های پشت سر خود را خراب می‌کنند. در حالی که اگر از همان ابتدا با فردی آگاه در این زمینه مشورت می‌کردند، می‌توانستند راهکارهای بهتر و مؤثرتری را برای حل مشکلاتشان پیدا کنند. پس اگر به فکر طلاق (توافقی) هستید حتما قبل از هر اقدامی از مشاوره استفاده نمایید.

ایا مشاور به دنبال منصرف کردن زوجین از طلاق است؟

خیر. مشاورقبل از تصمیم گیری برای جدایی و جاری شدن طلاق به زوجین کمک می‌کند تا تشخیص بدهند که بهترین انتخاب با توجه به شرایط فعلی‌شان کدام است، این که آیا بهتر است به زندگی مشترک ادامه بدهند یا از هم جدا شوند.

طلاق در بسیاری از مواقع می‌تواند مانع بروز بسیاری از آسیب‌ها به اعضای خانواده باشد. در طی جریان طلاق مرد و زن متحمل فشارهای روانی زیادی می‌شوند؛ در این بین آسیب‌های طلاق بر فرزندان نیز انکار نشدنی است.

مشاور خانواده من کی هست و مدرک تحصیلیش چیه؟

مشاوران مرکز مشاوره مهمید متخصص و دوره دیده در زمینه مشاوره طلاق هستند و فارغ التحصیل رشته روانشناسی و یا مشاوره خانواده در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران  و سازمان بهزیستی کشور می‌باشند.

چطور می‌تونم برای مشاوره وقت بگیرم؟

از طریق روش‌های زیر به راحتی می‌توانید وقت مشاوره خود را رزرو کنید:

تماس با مرکز ۶۶۸۵۷۳۱۰

ارسال پیام در واتس اپ

چت آنلاین

به صورت غیرحضوری و تلفنی هم مشاوره می دید؟

بله. اگرچه مشاوره طلاق بهتر است بصورت حضوری انجام شود با این حال در صورتی که امکان دریافت جلسات حضوری نداشته باشید، می تونید از طریق روش‌های ذکر شده در بالا وقت مشاوره تان را به صورت غیرحضوری تعیین کنید. و مشاوره خود را به صورت تلفنی یا تصویری انلاین (واتس اپ و اسکایپ) دریافت کنید.

تنهایی هم میشه برای مشاوره اومد؟

بله. اگرچه مشاوره طلاق زمانی می تواند به طور موثر و بهتری انجام شود که هر دو زوج حضور داشته باشند در غیر این صورت از روش های مشاوره ای … استفاده خواهیم کرد و در جهت توانمندسازی فرد برای تصمیم مستقل و جداگانه عمل خواهیم کرد. علاوه براین همانطوری که گقتیم بخشی از مخاطبان مشاوره طلاق افرادی هستند که در مرحله پس از طلاق و یا افراد هستند که به دنبال حل مسایل فردی شان در این زمینه هستند.

هر سوالی دیگه ای هم در مورد مشاوره طلاق و پس از آن داشتید، اینجا می تونید بپرسید

و اینجا هم کلی مطلب داریم در مورد طلاق و مسایل پیرامون آن